Konferencja Rodziny Honorackiej

Msza dziękczynna za wiarę Matki Kazimiery Gruszczyńskiej - zdjęcia z uroczystości i Dekret heroiczności cnót

10a6db22ffdf09318bf5c57397117204.jpg

Msza dziękczynna za wiarę Matki Kazimiery Gruszczyńskiej - zdjęcia z uroczystości i Dekret heroiczności cnót

W piątek, 24 czerwca 2022r., o godz. 12:00 w kościele parafialnym Świętego Krzyża w Kozienicach dziękowaliśmy za otrzymanie Dekretu heroiczności cnót Założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, kozieniczanki, Czcigodnej Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej oraz prosiliśmy o łaskę jej beatyfikacji.

9 kwietnia tego roku papież Franciszek podpisał Dekret heroiczności cnót Czcigodnej Służebnicy Bożej. To wielki i znaczący krok na drodze do jej beatyfikacji.

Jak podkreśla wicepostulatorka procesu beatyfikacji s. Lucyna Czermińska, dzisiejszy dzień nie został wybrany przez przypadek. - Jest to Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jesteśmy w przededniu ósmej rocznicy zakończenie procesu beatyfikacji w Polsce, która przypadła na 27 czerwca - zauważa siostra Lucyna.

Uroczystość zjednoczyła w Kozienicach wiele osób, które są zaangażowane w proces beatyfikacji. Wśród nich ojciec Zdzisław Kijas, franciszkanin i promotor dokumentu Positio, bez którego nie można kontynuować procesu beatyfikacji. Jest również autorem książki "Z ciemności do światła", w której przedstawia postawę Kazimiery Gruszczyńskiej wobec cierpienia.

Mszę w Kozienicach sprawował biskup radomski Marek Solarczyk, który podkreślił w homilii, że dziś powinniśmy dziękować nie tylko za Dekret o heroiczności cnót Matki Kazimiery, ale również za jej wiarę, z której wszyscy możemy brać przykład. Osoba Matki Kazimiery jest przykładem, z którego do dnia dzisiejszego czerpią siłę siostry ze Zgromadzenia. Módlmy się za Jej wstawiennictwem o łaskę cudu.

 

(za radiem Plus Radom)

Galeria